שיעור פילאטיס
אפריל 9, 2018
יוגה או פילאטיס?
אפריל 10, 2018
הצג הכל

פילאטיס שיקומי

לפני שאתם מחליטים על צעדים קיצוניים בעקבות בעיה רפואית נמליץ לכם לבדוק את האפשרות לתקן את גופכם ואת הנפש באמצעות שיטת הפילאטיס.

בעולם המערבי ובמציאות האינטנסיבית של ימינו כ80% מהאוכלוסיה סובלים מבעיה זו או אחרת. להרבה מהתופעות השכיחות כגון כאבי גב, ברכיים רגישות, עקמת, פיברומיאלגיה ועוד, שיטת הפילאטיס יכולה למצוא מזור.

אנו נוטים לחשוב שאם ניגש לרופא, נעבור ניתוח, נפסיק להפעיל את המפרק הכאוב אנו נמצא פתרון/הקלה, אך מה שקורה בפועל הוא שהפגיעה מתגברת, גופינו מוצא מעקפים – הצד הכאוב והפגוע יוריד לחץ ויפסיק לתפקד, הצד החזק והבריא ייקח פיקוד ויתחזק כך שייוצר אי איזון, הצד החזק יתחזק עוד יותר והצד החלק ייחלש, התנועתיות תרד, זרימת הדם באזור תיפגע והפציעה רק תתגבר.

שיטת הפילאטיס השיקומי יכולה לפתור המון בעיות ע"י עבודה ממוקדת, חיזוק מרכז הגוף (שיטת הפילאטיס כולה מבוססת על הנחה כי כשמרכז הגוף חזק כל הגוף חזק), אנו נפתח מודעות נכונה ויציבה נכונה, נפעיל את מערכת השלד בצורה מאוזנת ונשפר את כל ההתנהלות היומיומית שלנו כך שנתנהל בצורה מאוזנת ונכונה עם מינימום שחיקה ומאמץ למפרקים.

שיטת הפילאטיס השיקומי התפתחה רבות בשנים האחרונות והפכה ככלי טיפולי לפיזיוטרפיסטים רבים. חשוב לציין שיש מקרים רבים בהם פילאטיס מכשירים קבוצתי גם הוא יוכל לסייע – ייחודה וקסמה של השיטה נובע מכך שהיא מפתחת ומחזקת את כל הגוף בצורה מאוזנת, וכאשר נצליח לבצע את רפרטואר התרגילים הקלאסי כפי שהומצא במקור נרגיש כבר לאחר מספר שיעורים בודד שיפור משמעותי.

פילאטיס שיקומי נועד למקרים קיצוניים יותר של כאבים עזים, פגיעות חמורות וכמובן במידה וצריך לשים דגש אישי ועבודה ממוקדת על אזור מסויים כדי להכין את הגוף לעבודה בקבוצה.

במהלך השנים נתקלנו בהמון מתאמנים שהגיעו מאוד סקפטיים – אימון של שעתיים בשבוע יכול להציל אותי מניתוח? אפשר להקל על הכאב הבלתי נסבל הזה? אז זהו שכן. נשמע לא הגיוני? גם כן, אבל התוצאות מדברות בעד עצמן.
פילאטיס שיקומי בדרום תל אביב – בנקודה שבה פלורנטין, נווה צדק ויפו נפגשות תוכלו למצוא מגוון מורים מקצועי שנתקל כמעט בכל, נשמח לשפר לכם את איכות התנועה והחיים.

כתבות נוספות:

אפריל 9, 2018

יוגה לגברים

מרץ 29, 2018

אשטנגה יוגה

אפריל 10, 2018

יוגה או פילאטיס?

אפריל 9, 2018

ג’וזף פילאטיס