פילאטיס שיקומי
אפריל 9, 2018
החוויה שלי
אפריל 15, 2018
הצג הכל

יוגה או פילאטיס?

דקלה, בת 33, מורה לפילאטיס ומתרגלת יוגה בקביעות.

אני עוסקת בתחום הפילאטיס והיוגה כעשור, במהלך השנים נשאלתי לא פעם - "מה ההבדל בין יוגה ופילאטיס?", "מהי שיטת התרגול שמתאימה עבורי?" אני מאוד אוהבת להשוות את השיטות לסבתא ונכד - בעיניי יוגה היא הסבתא החכמה עם ניסיון חיים עשיר, ופילאטיס הוא ה"נכד השובב", שלמד המון מסבתא שלו אך הוא צעיר ורענן.

את דרכי התחלתי בשיטת הפילאטיס, אפשר לאמר שהתאהבתי כבר בשיעורים הראשונים. לפני שהתנסיתי שמעתי כל מיני השערות מוזרות - "פילאטיס זה מתיחות", "זה לנשים בהריון", "זה לנשים מבוגרות" ועוד.. שמחה מאוד שלקחתי הכל בעירבון מוגבל וקבעתי לעצמי שיעור! המאפיין העיקרי של השיטה הוא ריכוז ונשימה - בזמן אימון אנחנו מאוד מרוכזים, יש מספר חזרות קצר על כל תרגיל שגורם לכל הגוף לעבוד בו זמנית - האימון עבר במהירות ואחרי מספר שיעורים מועט כבר הרגשתי חזקה יותר, זקופה יותר - המודעות שלי לגבי כל תנועה יומיומית השתנתה והכי כיף שגם הסביבה שמה לב כמעט מיד וגרפתי המון מחמאות - שידרתי משהו אחר לעולם!

אל היוגה נחשפתי כאשר עברתי למרכז הארץ והתחלתי לנהל סטודיו ליוגה. אני מודה, לקח לי זמן להתחבר..

בשיעורים הראשונים הרגשתי קצת "אאוט" - ביוגה לוקחים את הזמן ולא ממהרים לשום מקום, השיח הוא להיות כאן ועכשיו, נוכח. מדיטציה? אני? האחוזת תזזית.. הרגיש לי מעורפל… אבל המשכתי להגיע לשיעורים עם מורים שונים וגיליתי שלכל מורה יש דרך מאוד שונה להעביר את השיעור. מצאתי את המורים שאני מתחברת אליהם ומשם הכל היסטוריה… כש"נכנסתי לזה" הרגשתי שהשינוי חלחל עמוק פנימה - מלבד זה שהגוף ארוך, גמיש, אני יוצאת משיעורים ב"היי" - חל שינוי פנימי, גם בסיטואציות לחוצות ביומיום אני עוצרת, נושמת ולוקחת את הדברים בפורפורציה.

כשניגשתי להקים את "אנאנדה" ניסיתי לבחור - יוגה או פילאטיס? לשניהם יש כל כך הרבה יתרונות והשפעה על איכות החיים….אחרי המון התלבטויות בחרתי שלא לבחור, ולשלב בבית אחד את שתי השיטות המדהימות! אז לא משנה אם בחרתם להתחבר לנכד או לסבתא (או לשניהם - ההמלצה שלי!), אנחנו פה בשבילכם….

נתראה בסטודיו :)

כתבות נוספות:

אפריל 9, 2018

יוגה אווירית

אפריל 9, 2018

ג’וזף פילאטיס

אפריל 9, 2018

יוגה וכאבי גב

אפריל 9, 2018

טיפים לתזונה נכונה