יוגה וכאבי גב
אפריל 9, 2018
חדר כושר בפלורנטין
אפריל 9, 2018
הצג הכל

ג’וזף פילאטיס

שיטת הפילאטיס הומצאה ע"י ג'וזף פילאטיס, ומכאן שמה.
פילאטיס נולד בשנת 1883 בגרמניה, פילאטיס היה ילד עם בעיות נשימה, חלש וחולני.

בשל שמו המוזר ילדים אחרים נהגו לקרוא לו "פונטיוס פילאטיס" - רוצח ישו, והתנכלו לו רבות.
אביו של פילאטיס היה אתלט ואמו עסקה ברפואה אלטרנטיבית.
בשל כל הנ"ל פילאטיס נהג כבר מגיל צעיר לחקור ולהתאמן בשיטות שונות, הוא ניזון משיטות יווניות אשר הדגישו כי אדם מאוזן בגופו ובנפשו,הוא ניזון מתורות המזרח, ובשל מצבו החברתי נהג להתבודד שעות רבות בטבע ולהביט בהתנהלות בעלי חיים.
עד גיל 14 פילאטיס כבר היה בנוי כהלכה, ואף דיגמן בשיעורי אנטומיה.

בשנת 1912 פילאטיס ואחיו הגדול עברו להתגורר באנגליה, שם התאמן כמתאגרף ועבד כלוליין ומורה להגנה עצמית. פילאטיס ואחיו העלו מופע שהפך במהרה ללהיט.
במהלך מלחמת העולם הראשונה פילאטיס נכלא במחנה ריכוז עם גרמנים נוספים, במהלך הזמן הזה פילאטיס לימד את חבריו למחנה האבקות והגנה עצמית, וכך בעצם החלה התפתחות השיטה.
בהמשך פילאטיס הועבר למחנה אחר, שם החל בשיקום וטיפול בפצועי מלחמה. בשל האמצעים הדלים במחנה פילאטיס פירק מזרנים והחל להשתמש בקפיצי המיטות כהתנגדות(חיבר למיטות הפצועים). כך נולד מכשיר ה"קאדילק".

השמועה טוענת שגל המחלות הגדול שהרג מיליונים במחנות לא פגע מאף אחד מתלמידיו של פילאטיס..
עם סיום מלחמת העולם הראשונה פילאטיס חזר לגרמניה, שם אימן את המשטרה הצבאית. פילאטיס התבקש לאמן את הצבא הגרמני החדש אך העדיף לעבור לגור בארצות הברית.
בדרכו לארצות הברית, פגש על הספינה את קלרה, שסבלה מדלקות פרקים, פילאטיס החל לאמן אותה ועזר לה להשתקם מהמחלה. כך בעצם הכיר את אשתו :)

כשהגיעו לניו יורק פילאטיס וקלרה אשתו פתחו את המכון הראשון לפילאטיס, המכון הפך להצלחה גדולה כיוון שהגיעו אליו המון רקדנים שנזדקקו לשיקום וחיזוק.
לפילאטיס היה חשוב מאוד לפתח דפוסי התנהגות שילוו את המאמנים בכל פעולה יומיומית, הוא כתב ספר ובו המלצות איך לבצע פעולות כמו - שינה, מקלחת, אכילה ועוד.
פילאטיס מת בשנת 1967, פילאטיס לא זכה לצפות בהצלחה העצומה של השיטה, שהחלה לפרוס כנפיים בעיקר בשנות השמונים.

כתבות נוספות:

אפריל 9, 2018

יוגה אווירית

אפריל 9, 2018

יוגה

מרץ 29, 2018

איינגר יוגה

מרץ 29, 2018

יוגה נשית